Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Полицијата не дели совети туку казни за неносење маски

Полицијата не дели совети туку казни за неносење маски

Сподели

Полицајците регистрирале 78 прекршоци од кои 34 во Охрид.

Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 78 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид-34, Струга-04, Кичево-40).
- Ним им се издадени прекршочни платни налози за сторен прекршок по член 6 став 1 од Уредбата со законска сила за носење лична заштита на лицето заради спречување на ширење на заразната болест Ковид-19, изјави м-р Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.


Димоски напомена дека полициските службеници самостојно, но и во координација со Државниот пазарен инспекторат извршиле 29 контроли врз угостителски и други објекти.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK