Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Нови 85 случаи на корона во земјава

Нови 85 случаи на корона во земјава

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1188 тестирања, а регистрирани се 85 нови случаи на ковид-19.


-Скопје 32
-Куманово 9
-Дебар 3
-Штип 9
-Прилеп 1
-Тетово 1
-Велес 2
-Битола 4
-Кавадарци 6
-Гостивар 7
-Струмица 1
-Кочани 1
-Демир Хисар 1
-Виница 1
-Кичево 7
Починати се 4 лица, два пациенти од Скопје, пациент од Дебар, и пациентка од Штип.
Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 42 оздравени пациенти од:
-Скопје 1
-Тетово 13
-Велес 2
-Битола 3
-Демир Хисар 2
-Делчево 1
-Свети Николе 13
-Кичево 7
Досега во земјата се направени вкупно 114807 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 11839, бројката на оздравени пациенти е 7664, на починати е 527, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3648.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK