Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид 99 казни за неносење заштитни маски

99 казни за неносење заштитни маски

Сподели

Само во Охрид, полицијата казнила 65.

Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 99 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид-65, Струга-12, Кичево-22).

- Ним им се издадени прекршочни платни налози за сторен прекршок по член 6 став 1 од Уредбата со законска сила за носење лична заштита на лицето заради спречување на ширење на заразната болест Ковид-19, изјави м-р Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.


Димоски кажа дека полициските службеници самостојно, но и во координација со Државниот пазарен инспекторат извршиле 33 контроли врз угостителски и други објекти.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK