Саб06062020

Последна промена10:19:55 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Земјотрес ги вознемири охриѓани

Земјотрес ги вознемири охриѓани

Сподели

 Денеска во 15 часот земјотрес ги вознемири жителите на Охрид. 

 

Потресот кој траеше неколку секунди најмногу ги вознемири жителите на погорните катови во станбените објекти во градот. Охриднет не успеа да стапи во контакт со Институтот за Сеизмологија за да добиеме информација за интензитетот и епицентарот на земјотресот. Според жителите потресот беше силен,  им се нишаа лустерите и вратите во домовите. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK