Сре09232020

Последна промена08:42:42 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Повреден велосипедист во сообраќајка на „15 Корпус“

Повреден велосипедист во сообраќајка на „15 Корпус“

Сподели

Сообраќајка помеѓу автомобил и велосипедист на „15 Корпус“.

На 13.08.2020 година во 07;25 часот, на улицата „15 Корпус“ во Охрид, случена е сообраќајна незгода помеѓу велосипед марка „VILLIGER“ , управуван од Ж.Т.(76) од Охрид и автомобил „Ауди“ со охридски регистарски ознаки, управуван од Ж.К.(23), од охридското село Лескоец. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, кој е пренесен и задржан на лекување во болницата „Св.Еразмо“. Увид извршија полициски екипи и судски вештак, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK