Сре09232020

Последна промена08:42:42 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охрид 4, Струга 9 нови случаи на корона

Охрид 4, Струга 9 нови случаи на корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 2172 тестирања, а регистрирани се 160 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 38 -Тетово 20 -Куманово 19 -Гостивар 13 -Штип 10 -Струга 9 -Кичево 8 -Свети Николе 5 -Прилеп 4 -Охрид 4 -Кочани 4 -Кавадарци 4 -Велес 3 -Демир Хисар 3 -Струмица 2 -Македонски Брод 2 -Пехчево 2 -Берово 2 -Виница 2 -Делчево 1 -Неготино 1 -Пробиштип 1-Дебар 1 -Битола 1 -Валандово 1 Починати се три пациенти, два пациенти од Скопје (60г. и 72г.) и пациентка од Гостивар (53г.). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 368 оздравени пациенти од: -Скопје 117 -Дебар 60 -Гостивар 42 -Куманово 34 -Тетово 32 -Штип 18 -Свети Николе 16 -Струмица 13 -Крива Паланка 9 -Прилеп 5 -Кавадарци 5 -Неготино 3 -Пробиштип 3 -Гевгелија 2 -Кочани 2 -Радовиш 1 -Крушево 1 -Македонски Брод 1 -Берово 1 -Виница 1 -Кичево 1 -Ресен 1 Досега во земјата се направени вкупно 123122 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 12515, бројката на оздравени пациенти е 9030, на починати е 535, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2950.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK