Вто06022020

Последна промена10:35:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Честитка на градоначалникот Бакрачески по повод празникот Свети Сава

Честитка на градоначалникот Бакрачески по повод празникот Свети Сава

Сподели

Градоначалникот Никола Бакрачески упати честитка до припадниците на српската заедница во Охрид по повод одбележувањето на Свети Сава, националниот празник на Србите.

- Ми причинува особено задоволство во името на граѓаните на општината и во мое лично име, по  повод празникот Свети Сава, да упатам искрени честитки до српската заедница од Охрид. Воедно на нашите сограѓани од српска националност им посакувам многу здравје, среќа, просперитет, благосостојба и духовен мир.

Меѓусебното разбирање и почитување на традиционалните и културните вредности, се надевам дека и натаму ќе бидат темел за нашиот соживот, а српската заедница, како и досега,  ќе дава важен придонес во јакнењето на општеството и просперитетот на Охрид - се вели во честитката на градоначалникот Никола Бакрачески до српската заедница по повод одбележувањето  на националниот празник Свети Сава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK