Вто06022020

Последна промена10:35:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Синоќа пет мина охриѓани возеле пијани

Синоќа пет мина охриѓани возеле пијани

Сподели

Пет лица управувале моторни возила под дејство на алкохол, двајца одбиле алкотестирање а седум возачи се исклучени од сообраќај по синоќешната акциска контрола на охридската полициска станица за безбедност во патниот сообраќај.

По тие основи, сообраќајната полиција одзеде седум возачки дозволи и издаде исто толку платни налози.

-Синоќешната акциска контрола имаше за цел подигнување на безбедноста и заштитата во сообраќајот и доследно почитување на одредбите од законот за безбедност на сообраќајот на патиштата.Вакви и слични акциски контроли и понатака ќе се спроведуваат кон сите учесниците во сообраќајот што ги кршат одредбите од законот за безбедност на сообраќајот на патиштата, вели м-р Стефан Димоски портпарол на СВР Охрид.  

Оттука,  повикуваме на целосно почитување на сообраќајните правила и прописи и максимален придонес од сите учесници за поголема безбедност и сигурност во сообраќајот. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK