Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Втор рекорд: Повторно осум новороденчиња во Охрид

Втор рекорд: Повторно осум новороденчиња во Охрид

Сподели

Повторно рекорд на новородени бебиња во Охрид.

 

Изминатото деноноќие на Гинеколошкото одделение во Охрид се родија рекордни осум бебиња. Плачот на шесте новородени момчиња и двете девојчиња го радуваат медицинскиот персонал и пресреќните родители.

Седум од новороденчињата, кои вчера дојдоа на овој свет се од Охрид, а едно  од Струга. Во последниве 15 години ова е втор рекорд на новородени бебиња во едно деноноќие.

Исто толку осум бебиња се родија во мај годинава.

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK