Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Повреден моторциклист кај Рача

Повреден моторциклист кај Рача

Сподели

На 13.09.2020 година во 18.30 часот, на регионалниот пат Охрид-Св.Наум, кај населбата Рача, случена е сообраќајна незгода во која, Б.З.(53) од Охрид, управувајќи мопед марка „Ханг Лонг“ со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.


Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот констатирани во Општата болница-Охрид. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK