Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Две лица од Охрид починаа од корона

Две лица од Охрид починаа од корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 464 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи на ковид-19.

 

Во: - Скопје 20 - Куманово 3 - Штип 1 - Тетово 3 - Струга 2 - Велес 1 - Охрид 2 - Гостивар 2 - Крива Паланка 1 - Кочани 2 Починати се 4 лица, пациент од Виница (57г), двајца пациенти од Охрид (77г и 57г) и еден од Струга (74г). Од нив тројца се починати во, еден вон болнички услови. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 131 оздравени пациенит од: - Скопје 41 - Куманово 34 - Штип 5 - Прилеп 6 - Тетово 13 - Велес 1 - Охрид 3 - Кавадарци 1 - Гостивар 6 - Струмица 2 - Кочани 2 - Демир Хисар 1 - Берово 1 - Виница 4 - Свети Николе 2 - Кичево 8 - Неготино 1 Досега во земјата се направени вкупно 166.356 тестирања на ковид-19. Нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 15827, бројката на оздравени пациенти е 13315, на починати е 652, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 1860.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK