Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Туризмот бележи пад од 95%

Туризмот бележи пад од 95%

Сподели

Статистика изброи пад од дури 95% на посетата на странци во јули годинава.

Додека пак бројот на ноќевања паднал за 93%, во споредба со истиот месец лани. Иако мал, но пад од скоро 5% има и кај домашниот туризам. Тој паднал за скоро 5%, додека пак бројот на ноќевања над 6 отсто.

Состојбата во секторот се уште е алармантна, тврдат туристичките работници. Владата најави дека до крајот на неделава ќе се објави и четвртиот пакет економски мерки, во кој спас гледаат и туристичките работници. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK