Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Во Охрид два, во Струга три нови случаи на корона

Во Охрид два, во Струга три нови случаи на корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1404 тестирања, а регистрирани се 98 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 50 -Куманово 6 -Штип 4 -Прилеп 5 -Тетово 7 -Струга 3 -Велес 1 -Битола 4 -Охрид 2 -Гостивар 1 -Струмица 9 -Крива Паланка 1 -Кочани 1 -Берово 1 -Делчево 2 -Кичево 1 Починати се 9 лица, од Крива Паланка (52г), двајца од Гостивар (60г и 62г), од Куманово (60г), од Велес (70г), двајца од Скопје (71г и 23г), двајца од Струмица (29г и 44г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 104 оздравени пациенти од: -Скопје 46 -Штип 6 -Прилеп 8 -Тетово 9 -Велес 1 -Охрид 3 -Гевгелија 1 -Струмица 2 -Крива Паланка 2 -Кочани 2 -Македонски Брод 5 -Пехчево 4 -Берово 4 -Виница 2 -Делчево 6 -Свети Николе 1 -Кичево 2 Досега во земјата се направени вкупно 167.760 тестирања на ковид -19. Нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 15925, бројката на оздравени пациенти е 13418, на починати е 661, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 1846.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK