Саб10242020

Последна промена06:29:58 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охридско Куратица годинава нема прваче

Охридско Куратица годинава нема прваче

Сподели

Познатото охридско село  Куратица годинава нема прваче. Лани имало двајца првооделенци, годинава ниеден. 

Од година во година се намалува бројот на ученици во земјава. 

-Запишани во прво одделение во  учебна 2019-2020 година  се  483 уценици, ,2020-2021 година  480 ученици. Во прва година 2019-2020 год. запишани 558 ученици, 2020-2021год. 508 уцчници . Во село  Куратица оваа година нема запишани деца во прво одделение, велат во изјава за Охриднет од сектoрот за односи со јавност. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK