Пет10222021

Последна промена06:47:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид 48 годишен охриѓанец почина од корона

48 годишен охриѓанец почина од корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1504 тестирања, а регистрирани се 143 нови случаи на ковид-19.

 

-Скопје 43 -Куманово 16 -Штип 4 -Прилеп 9 -Тетово 6 -Струга 2 -Велес 3 -Охрид 2 -Кавадарци 3 -Гостивар 6 -Гевгелија 4 -Струмица 11 -Радовиш 1 -Кочани 15 -Пробиштип 1 -Пехчево 1 -Валандово 3 -Виница 2 -Делчево 3 -Свети Николе 5 -Кичево 2 -Неготино 1 Починати се 9 лица, пациент од Виница (70г), двајца пациенти од Струмица (по 67г), еден пациент од Охрид (48г), од Гостивар (64г), двајца пациенти од Тетово (70 и 71г) и двајца од Куманово (68 и 77г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 110 оздравени пациенти од: -Скопје 42 -Куманово 14 -Прилеп 11 -Тетово 8 -Струга 5 -Велес 1 -Битола 3 -Охрид 6 -Кавадарци 1 -Гостивар 2 -Гевгелија 1 -Струмица 3 -Радовиш 1 -Кочани 3 -Пробиштип 1 -Пехчево 1 -Берово 1 -Делчево 2 -Кратово 1 -Свети Николе 3 Досега во земјата се направени вкупно 182.538 тестирања на Ковид -19. Нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 17343, бројката на оздравени пациенти е 14422, на починати е 721, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2200.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK