Пет10302020

Последна промена08:39:14 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Кривична за охриѓанец, фатен со марихуана во такси

Кривична за охриѓанец, фатен со марихуана во такси

Сподели

Кривична за охриѓанец, фатен со амрихуана во такси.

 

Поради постоење на основи на сомнение за сторено казнено дело „ неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.Н.(20) од Охрид. Кај него, при извршен преглед во такси патничко возило во кое бил со И.М.(38) од Охрид, полициските службеници пронајдоа и одзедоа кеса со марихуана.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK