Чет12032020

Последна промена03:30:24 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид „Јагуар“ изгоре на Буково

„Јагуар“ изгоре на Буково

Сподели

Пожар го зафатил Јагуарот во движење.

Вчера околу 12.30 часот, на регионалниот пат Охрид -Битола кај месноста „Буково“, настанал пожар во патничко возило во движење, „Jагуар“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Ц.К.(27), од прилепското село Волкодери.
- Повредени лица нема, а Територијалната противпожарна единица од Охрид го изгасна пожарот, изјави Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK