Чет12032020

Последна промена03:30:24 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Сообраќајците казнуваа во Охрид и Струга

Сообраќајците казнуваа во Охрид и Струга

Сподели


Се казнуваа диви таксисти и за погрешно паркирање.

Со цел зголемување на безбедноста во сообраќајот, полициските станици за безбедност во сообраќајот во Охрид и Струга, реализираа зголемени контролни мерки.

- Притоа, на 19.10.2020 година, во Охрид, регистрирани се девет прекршоци за неправилно и непрописно запирање и паркирање на патнички возила во централното градско подрачје. На 20.10.2020 година во Струга, констатирани се осум пречекорувања на дозволената брзина во населено место и седум возачи кои нелегално вршеле такси превоз на патници. Против нив, поднесени се прекршочни платни налози, информира м-р Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK