Сре12022020

Последна промена02:47:09 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Општина Охрид објави конкурс за стипендии

Општина Охрид објави конкурс за стипендии

Сподели

Со цел да се поддржат и помогнат студентите и учениците кои живеат во потешки социјални услови како и учениците кои поседуваат посебни таленти и имаат постигнато врвни успеси и оваа година Општина Охрид објави Јавен конкурс за доделување на стипендии.

Повеќе информации за условите за аплицирање може да се прочитаат на следниот линк.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK