Саб12052020

Последна промена01:05:03 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓанка не ја почитувала мерката за самоизолација

Охриѓанка не ја почитувала мерката за самоизолација

Сподели

Охриѓанка не ја почитувала мерката за самоизолација. 


СВР Охрид поднесе кривична пријава против Р.К.(45) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. При извршена контрола на 30.07.2020, полициските службеници констатирале дека пријавената не била затекната во својот дом, со што не ја почитувала мерката задолжителна изолација, изречена со решение издадено од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK