Чет12032020

Последна промена03:30:24 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Делегација на СДСМ оложи цвеќе на спомениците на паднатите борци

Делегација на СДСМ оложи цвеќе на спомениците на паднатите борци

Сподели

Делегација на СДСМ положи цвеќе пред сомениците на паднатите борци.

 

Денеска во чест на 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба делегација на СДСМ – Охрид во состав: Жаклина Лазаревска, пратеник, Елизабета Русеска, член на ЦО на СДСМ и Игор Јорданов, член на ИО на ОО СДСМ - Охрид се поклона и положи свежо цвеќе пред спомениците на паднатите борци во Градскиот парк.
На овој ден се потсетуваме на основоположниците на македонското револуционерно движење, кои беа водени од своите идеали и принципи и преголема желба за формирање слободна македонска земја, сон остварен дури по НОБ и револуцијата.
Честит празник 23 Октомври!

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK