Чет12032020

Последна промена03:30:24 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Двајца охриѓани се тепале во казино

Двајца охриѓани се тепале во казино

Сподели

Охриѓани се тепале во кладилница.

 

На 23.10.2020 година во 15.20 часот, во кладилница лоцирана на булевар „Туристичка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со вербална расправија и физичка пресметка помеѓу М.Н.(52) и А.П.(37), двајцата од Охрид. Нарушувањето кое, продолжило и надвор од објектот, е спречено со интервенција на полициските службеници а нарушителите се приведени. СВР Охрид, против нив ќе поднесе соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK