Саб12052020

Последна промена01:05:03 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Родителите на охридскиот градоначалник позитивни на корона

Родителите на охридскиот градоначалник позитивни на корона

Сподели

Родителите на охридскиот градоначалник Константин Георгиески   позитивни на корона , тој и семејството во самоизлоација.

 

И покрај почитувањето на сите мерки и препораки за превенција, моите родители имаат позитивен тест на Корона вирусот КОВИД-19.
За среќа, за сега имаат лесна клиничка слика.
Согласно утврдените здравствени протоколи јас и целото мое семејство во текот на наредниот период ќе бидеме во изолација.
Упатувам апел до сите граѓани да бидат внимателни и максимално да ги почитуваат мерките за заштита, објави георгиески на својот официјален фејсбук профил. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK