Саб12052020

Последна промена01:05:03 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Полицијата фати крадец кој извршил повеќе разбојнички кражби во Охрид

Полицијата фати крадец кој извршил повеќе разбојнички кражби во Охрид

Сподели

Полицијата фати крадец кој извршил повеќе разбојнички кражби во Охрид.

 

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.Ј.(36) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „разбојничка кражба“, три „тешки кражби“ и една „тешка кражба во обид“. Тој, казнените дела ги извршил во периодот јули-септември 2020 година во повеќе куќи во Охрид, каде влегувал користејќи физичка сила и подесен алат. Притоа одземал пари, накит и други вредни предмети, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK