Саб12052020

Последна промена01:05:03 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Скопјанец нападнал охриѓанец

Скопјанец нападнал охриѓанец

Сподели

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.В.(18) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

Тој, на 27.08.2020 година, во авто-кампот Љубаништа“, најнапред вербално, а потоа и физички го нападнал А.Ј.(20) од Охрид, при што извадил и остар предмет.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK