Сре12022020

Последна промена02:47:09 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Вмро Дпмне обвинува за проблемите на Абас Емин

Вмро Дпмне обвинува за проблемите на Абас Емин

Сподели

Локалната самоуправа предводена од СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески во време на КОВИД-19 криза граѓаните ги остава без вода, обвинуваат од Вмро Дпмне Охрид. 

 

Власта повеќе од еден месец ги остава секојдневно граѓаните без вода поради дефектите на улицата „Абас Емин“ и другите краци од улиците кои ја сечат. Исто така не можат нормално да функционираат ниту вработените во продавниците, ниту останатите правни субјекти во тој дел од градот.
Иако досега требаше да завршат градежните работи сепак тие не се завршени како што ветуваше власта.

ЈП „Водовод“ - Охрид и директорот Светозар Стефановиќ треба да понесат одговорност за честите дефекти во водоснабдувањето.
Граѓаните повеќе немаат трпение затоа надлежните што побрзо да ги отстранат дефектите.

Со власта на СДСМ има само проблеми за охриѓани и нема никакви градежни и инфраструктурни проекти за Охрид, стои во соопштението до јавноста од Вмро Дпмне Охрид. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK