Сре12022020

Последна промена02:47:09 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Казнет охриѓанец нелегално сместувал странци

Казнет охриѓанец нелегално сместувал странци

Сподели

 

Нерегистриран станоиздавач нелегално сместувал странци.

 

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело дека „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Д.(36) од Охрид. При контрола извршена на 06.04.2020 година, констатирано е дека пријавениот, иако не бил регистриран станоиздавач, им издал стан на двајца странски државјани за кои не пријавил престојувалиште и со кршење на безбедносните протоколи постапил спротивно на прописите за спречување на појава, внесување, рано откривање, спречување на ширење и сузбивање на коронавирус COVID – 19.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK