Сре12022020

Последна промена02:47:09 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Жител на Подмолје фатен со марихуана

Жител на Подмолје фатен со марихуана

Сподели

Жител на Подмолје во станот во Охрид чувал марихуана .

 

На 27.10.2020 година, при претрес извршен во стан во Охрид, што привремено го користел Г.Ц.(39) од охридското село Подмолје, полициските службеници од криминалистичката полиција при СВР Охрид, пронајдоа и одзедоа семки од растението канабис и марихуана. Истите се одземени, Г.Ц. е приведен и по целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK