Саб12052020

Последна промена01:05:03 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Нарушен јавниот ред и мир во казино

Нарушен јавниот ред и мир во казино

Сподели

Викал и ги навредувал вработените во казино.

 

На 28.10.2020 година во 17.30 часот, во казино лоцирано на улицата „Партизанска“ во Охрид, Д.Т.(42) од Охрид го нарушил јавниот ред и мир со викање и непристојно однесување кон вработените. Нарушувањето продолжило и надвор од објектот, по што тој е приведен во полициската станица. Против него, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK