Чет12032020

Последна промена03:30:24 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Нова водоводна линија на „Спас Банџов“

Нова водоводна линија на „Спас Банџов“

Сподели

Екипите на ЈП „Водовод“, денеска започнаа работни активности за поставување на нова водоводна линија на улицата „Спас Банџов“.

Според планираното, старата и дотраена водоводна инсталација ќе биде заменета со нова во должина од 171 метар со цевки со димензии ф110мм, ф63мм и ф25мм.

 

Овој проект е дел од годишната програма за водоснабдување на Општина Охрид и за оваа намена од општинскиот буџет се обезбедени 910.759 денари.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK