Чет12032020

Последна промена03:30:24 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Во Охрид 18, Струга 9 нови случаи на корона

Во Охрид 18, Струга 9 нови случаи на корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 2699 тестирања, а регистрирани се 862 нови случаи на ковид-19.

Во: - Скопје 390 - Куманово 22 - Штип 28 - Прилеп 55 - Тетово 48 - Струга 9 - Велес 53 - Битола 31 - Охрид 18 - Кавадарци 24 - Гостивар 18 - Гевгелија 12 - Струмица 27 - Крива Паланка 10 - Радовиш 7 - Крушево 2 - Кочани 25 - Пробиштип 12 - Демир Хисар 4 - Македонски Брод 1 - Пехчево 3 - Берово 3 - Валандово 6 - Виница 9 - Делчево 5 - Кратово 6 - Свети Николе 6 - Кичево 17 - Ресен 3 - Неготино 8 Починати се 14 лица, пет пациенти од Скопје (35, 82, 62, 90 и 77г), еден од Прилеп (54г), еден од Тетово (88г), еден од Струга (66г), еден пациент од Велес (78г), еден од Битола (76г), двајца пациенти од Струмица (63 и 68г), еден од Радовиш (66г) и еден пациент од Ресен (83г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 223 оздравени пациенти од: -Скопје 75 -Куманово 9 -Штип 10 -Прилеп 16 -Тетово 27 -Велес 6 -Битола 13 -Кавадарци 6 -Гостивар 5 -Гевгелија 14 -Струмица 14 -Радовиш 6 -Кочани 7 -Демир Хисар 2 -Берово 3 -Пехчево 1 -Кратово 1 -Свети Николе 2 -Кичево 4 -Ресен 1 -Неготино 1 Досега во земјата се направени вкупно 243.357 тестирања на Ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 29558, бројката на оздравени пациенти е 19994, на починати е 977, а бројот на активни случаи изнесува 8587. Повеќе информации: http://zdravstvo.gov.mk/deneska-se-registrirani-862-novi-sluchai-na-kovid-19-vkupnata-brojka-na-dijagnosticirani-e-29558-ozdraveni-se-223-pacienti-pochinati-se-14-lica/

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK