Саб12052020

Последна промена01:05:03 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Жител на Куратица агресивно се однесувал кон полицајци

Жител на Куратица агресивно се однесувал кон полицајци

Сподели

Жител на Куратица агресивно се однесувал кон полицијата.

 

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување на службено лице во вршење на службени дејствија“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против З.Р.(36) од охридското село Куратица. Тој, на 06.10.2020 година, во атарот на селото, се однесувал агресивно  кон полициските службеници кои преземале службени мерки спрема него, како сторител на кривично дело „одземање на моторно возило“, за што од Основниот суд во Охрид му била изречена затворска казна.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK