Саб12052020

Последна промена01:05:03 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид 934 нови случаи на корона во земјава, 23 во Охрид

934 нови случаи на корона во земјава, 23 во Охрид

Сподели

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 420 -Куманово 35 -Дебар 5 -Штип 20 -Прилеп 61 -Тетово 58 -Струга 5 -Велес 82 -Битола 33 -Охрид 23 -Кавадарци 19 -Гостивар 18 -Гевгелија 13 -Струмица 30 -Крива Паланка 4 -Радовиш 7 -Крушево 2 -Кочани 22 -Пробиштип 8 -Демир Хисар 2 -Пехчево 1 -Берово 6 -Валандово 1 -Виница 2 -Делчево 4 -Кратово 4 -Свети Николе 13 -Кичево 20 -Ресен 6 -Неготино 8 Починати се 5 лица, тројца пациенти од Скопје (58, 68 и 75г) и двајца од Прилеп (73 и 78г). Сите се починати во болнички услови. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 454 оздравени пациенти од: -Скопје 273 -Куманово 15 -Штип 15 -Прилеп 16 -Тетово 21 -Струга 8 -Велес 5 -Битола 4 -Охрид 8 -Кавадарци 6 -Гостивар 11 -Гевгелија 7 -Струмица 17 -Крива Паланка 2 -Радовиш 10 -Кочани 9 -Пробиштип 1 -Демир Хисар 2 -Берово 4 -Валандово 2 -Свети Николе 1 -Кичево 8 -Ресен 6 -Неготино 3 Досега во земјата се направени вкупно 246.105 тестирања на Ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 30488, бројката на оздравени пациенти е 20448, на починати е 982, а бројот на активни случаи изнесува 9058.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK