Саб01232021

Последна промена08:37:21 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Забрана за групирање повеќе од четири лица

Забрана за групирање повеќе од четири лица

Сподели

Владата со нови одлуки за спречување на ширењето на ковид-19 вирусот:

Забрана за групирање на повеќе од четири лица на јавен простор во текот на целиот ден, цела седмица и со точно дефинирани исклучоци од оваа забрана; Поранешни армиски службеници кои се над 45-годишна возраст се вклучуваат како поддршка на Министерството за здравство во делот на одржувањето на редот на здравствените институции; Министерството за одбрана ќе отстапи одреден број санитетски возила за потребите на Министерството за здравство во справување со последиците од ковид-19. https://vlada.mk/node/23128

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK