Вто01192021

Последна промена05:44:35 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Во Охрид 43 нови случаи на корона

Во Охрид 43 нови случаи на корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 3042 тестирања, а регистрирани се 947 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 530 -Куманово 30 -Дебар 3 -Штип 15 -Прилеп 38 -Тетово 54 -Струга 18 -Велес 22 -Битола 43 -Охрид 43 -Кавадарци 8 -Гостивар 25 -Гевгелија 3 -Струмица 23 -Крива Паланка 4 -Радовиш 7 -Крушево 2 -Кочани 3 -Пробиштип 8 -Демир Хисар 4 -Македонски Брод 5 -Пехчево 1 -Берово 2 -Валандово 2 -Виница 1 -Делчево 5 -Кратово 4 -Свети Николе 8 -Кичево 25 -Ресен 8 -Неготино 3 Починати се 30 лица, шест пациенти од Скопје (57, 66, 80, 64, 54 и 68г), пет од Куманово (58, 64, 67, 68 и 78г), еден пациент од Штип (67г), тројца од Прилеп (58, 57 и 72г), пет од Тетово (83, 60, 62, 69 и 58г), еден пациент од Битола (78г), пет од Кавадарци (73, 74, 70, 77 и 70г), еден од Гостивар (67г), двајца од Радовиш (71 и 68г) и еден пациент од Кочани (52г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 691 оздравени пациенти од: -Скопје 301 -Куманово 45 -Штип 13 -Прилеп 34 -Тетово 51 -Струга 4 -Велес 29 -Битола 16 -Охрид 24 -Кавадарци 23 -Гостивар 20 -Гевгелија 13 -Струмица 40 -Крива Паланка 8 -Радовиш 8 -Крушево 1 -Кочани 13 -Пробиштип 8 -Македонски Брод 1 -Берово 4 -Валандово 2 -Виница 4 -Кратово 5 -Свети Николе 5 -Кичево 11 -Ресен 7 -Неготино 1 Досега во земјата се направени вкупно 275.934 тестирања на Ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 41222, бројката на оздравени пациенти е 24920, на починати е 1186, а бројот на активни случаи изнесува 15116. Повеќе информации: http://zdravstvo.gov.mk/deneska-se-registrirani-947-novi-sluchai-na-kovid-19-vkupnata-brojka-na-dijagnosticirani-e-41222-ozdraveni-se-691-pacienti-pochinati-se-30-lica/

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK