Вто01192021

Последна промена05:44:35 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Приведено лице кое се барало за издржување затворска казна

Приведено лице кое се барало за издржување затворска казна

Сподели

Во Велешта приведено лице кое се барало за издржување затворска казна.

На 10.11.2020 година полициски службеници од полициското одделение Велешта го приведоа А.А.(32) од струшкото село Подгорци, кој бил баран со потерница од Основниот суд во Струга за издржување казна затвор во траење од две години. Лицето е спроведено во Казнено поправната установа затвор Струга.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK