Вто01192021

Последна промена05:44:35 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Кривични за две лица одзеле моторно возило

Кривични за две лица одзеле моторно возило

Сподели

Поради постоење основи на сомнение дека се сторители на казненото дело „фалсификување исправа“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.Ч.(24) од охридското село Лескоец и М.П.(32) од селото Долно Лакочереј.

Во пријавата, Н.Ч. е поврзан со извршување и на казненото дело „одземање моторно возило“ а М.П. за „поттикнување“. Во текот на октомври 2020 година, првопријавениот, од гаража во селото Лескоец, одзел Крос моторцикл марка „Јамаха“, сопственост на П.Т. од истото село и го однел во гаража сопственост на второпријавениот. Тука, со подесен алат го промениле постојниот број на шасијата и ставиле друг број кој припаѓал на друг „Јамаха“ моторцикл.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK