Вто01192021

Последна промена05:44:35 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Во охридскиот архив поставка во чест на медицинските лица

Во охридскиот архив поставка во чест на медицинските лица

Сподели

 Во охридскиот архив поставена поставка за историјата на медицинскиот развој на градот. 

 

 

-Во холот на ПО ОХРИД ДАРСМ се постави историска поставка со натписи за медицинскиот развој во градот Охрид...Во знак на почит кон сите здравствени работници и нивната пожртвуваност во борбата против корона вирусот...и потпишана од сите мои колеги“, информира в.д. директорот Никола Митровиќ Бабе. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK