Саб01232021

Последна промена08:46:35 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид 35 нови случаи на корона во Струга, 26 во Охрид

35 нови случаи на корона во Струга, 26 во Охрид

Сподели

Во последните 24 часа се направени 3315 тестирања, а регистрирани се 1295 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 539 -Куманово 55 -Дебар 3 -Штип 36 -Прилеп 92 -Тетово 83 -Струга 35 -Велес 40 -Битола 50 -Охрид 26 -Кавадарци 34 -Гостивар 72 -Гевгелија 24 -Струмица 23 -Крива Паланка 7 -Радовиш 3 -Крушево 3 -Кочани 32 -Пробиштип 7 -Демир Хисар 16 -Пехчево 2 -Берово 11 -Виница 7 -Делчево 5 -Кратово 6 -Свети Николе 13 -Кичево 40 -Ресен 13 -Неготино 18 Починати се 26 лица, шест пациенти од Скопје (88, 80, 60, 63, 69 и 74г), еден од Куманово (86г), еден од Штип (76г), пет пациенти од Прилеп (48, 61, 73, 36 и 74г), двајца од Тетово (76 и 77г), пациент од Струга (86г), шест пациенти од Битола (81, 76, 74, 71, 88 и 82г), еден од Охрид (72г), двајца од Кавадарци (77 и 77г) и еден пациент од Свети Николе (62г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 429 оздравени пациенти од: -Скопје 190 -Куманово 25 -Штип 18 -Прилеп 40 -Тетово 30 -Струга 1 -Велес 26 -Битола 11 -Кавадарци 12 -Гостивар 14 -Гевгелија 13 -Струмица 23 -Крива Паланка 1 -Крушево 1 -Кочани 8 -Пробиштип 1 -Демир Хисар 1 -Берово 1 -Свети Николе 3 -Кичево 4 -Ресен 1 -Неготино 5 Досега во земјата се направени вкупно 283.085 тестирања на Ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 43835, бројката на оздравени пациенти е 25782, на починати е 1238, а бројот на активни случаи изнесува 16815.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK