Сре01272021

Последна промена05:17:29 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Скопјанец криел марихуана и амфетамини во станот во Охрид

Скопјанец криел марихуана и амфетамини во станот во Охрид

Сподели

23 годишниот скопјанец е лишен од слобода.

Синоќа во 21.35 часот на улицата „Дејан Војвода“ во Охрид, при преглед извршен врз К.Н.(23) од Скопје, полициските службеници од одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Охрид, пронајдоа една најлонска кеса со опојна дрога Марихуана.
- Дополнително, при претрес во дом каде истиот престојувал, пронајдени се една кеса со опојна дрога Марихуана, една најлонска паковка со амфетамин, четири семенки од растението Канабис сатива и други предмети кои се одземени . К.Н. е лишен од слобода и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира м-р Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK