Саб01232021

Последна промена08:46:35 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Во Струга 40 нови случаи на корона, во Охрид 25

Во Струга 40 нови случаи на корона, во Охрид 25

Сподели

Во последните 24 часа се направени 3353 тестирања, а регистрирани се 1168 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 513 -Куманово 68 -Дебар 6 -Штип 27 -Прилеп 77 -Тетово 65 -Струга 40 -Велес 36 -Битола 58 -Охрид 25 -Кавадарци 29 -Гостивар 30 -Гевгелија 5 -Струмица 33 -Крива Паланка 5 -Радовиш 7 -Крушево 3 -Кочани 19 -Пробиштип 1 -Демир Хисар 1 -Македонски Брод 3 -Пехчево 3 -Берово 3 -Валандово 6 -Виница 5 -Делчево 3 -Кратово 11 -Свети Николе 33 -Кичево 42 -Ресен 4 -Неготино 7

Починати се 18 лица, пет пациенти од Скопје (61, 69, 67, 77 и 84г), двајца од Куманово (66 и 80г), еден пациент од Штип (54г), еден од Тетово (73г), двајца од Битола (82 и 73г), еден од Охрид (84г), четири пациенти од Гостивар (78, 76, 78 и 66г), еден од Струмица (55г) и еден пациент од Кратово (74г). Од нив еден пациент е починат вон, останатите се починати во болнички услови. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 692 оздравени пациенти од: -Скопје 394 -Куманово 25 -Штип 27 -Прилеп 22 -Тетово 49 -Велес 33 -Битола 14 -Охрид 2 -Кавадарци 12 -Гостивар 22 -Гевгелија 12 -Струмица 18 -Крива Паланка 6 -Радовиш 3 -Крушево 1 -Кочани 12 -Пробиштип 6 -Демир Хисар 2 -Македонски Брод 1 -Берово 6 -Виница 2 -Кратово 1 -Свети Николе 3 -Кичево 16 -Ресен 1 -Неготино 2 Досега во земјата се направени вкупно 289.534 тестирања на Ковид -19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 46062, бројката на оздравени пациенти е 26981, на починати е 1281, а бројот на активни случаи изнесува 17800. За повеќе информации: http://zdravstvo.gov.mk/deneska-se-registrirani-1168-novi-sluchai-na-kovid-19-vkupnata-brojka-na-dijagnosticirani-e-46062-ozdraveni-se-692-pacienti-pochinati-se-18-lica/

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK