Саб01232021

Последна промена08:46:35 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Пронајдена марихуана во автомобил на патот Струга Дебар

Пронајдена марихуана во автомобил на патот Струга Дебар

Сподели

Фатена марихуана на патот Струга Дебар.

 

На 15.11.2020 година во 23.45 часот, на регионалниот пат Струга-Дебар кај месноста „Суво поле“, полициски службеници од полициското одделение Велешта, извршиле контрола на патнички автомобил „Поло“ со дебарски регистарски ознаки, управуван од В.К.(20) од Дебар. При извршен преглед, кај А.Л.(23) од Дебар-сопатник во возилото, пронајдена е опојна дрога Марихуана. Двајцата се приведени во полициска станица и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK