Пет05142021

Последна промена10:21:56 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Таксист превезувал патници без лиценца

Таксист превезувал патници без лиценца

Сподели


63 годишниот таксист од Струга, бил казнет со кривична.

Поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.С.(63) од Струга.
- При контрола извршена на 20.10.2020, на стариот регионален пат Охрид-Струга, полициски службеници го затекнале пријавениот со патничко возило „опел астра“, како врши јавен превоз на патници без да поседува извод од лиценца за вршење на општински превоз на патници во внатрешниот патен сообраќај за такси возило, изјави портпаролот на СВР Охрид, м-р Стефан Димоски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK