Саб01162021

Последна промена12:13:48 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓанка тешко повредена при пад од велосипед

Охриѓанка тешко повредена при пад од велосипед

Сподели

Несреќниот случај бил вчера на пладне.

Вчера во 12.25 часот било пријавено дека на велосипедска патека кај Центарот за обука на вода во Охрид, С.В.(60) од Охрид, управувајќи велосипед, паднала на патеката. Во незгодата, С.В. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Специјалната болница за трауматалогија и ортопедија „Св.Еразмо“ Охрид. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK