Нед01242021

Последна промена12:49:14 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охрид со најмногу казнети за неносење заштитни маски

Охрид со најмногу казнети за неносење заштитни маски

Сподели

28 охриѓани биле казнети за неносење маска.

Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 63 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид-28, Струга-17, Кичево-18)
- Ним им се издадени прекршочни платни налози за сторен прекршок по член 6 став 1 од Уредбата со законска сила за носење лична заштита на лицето заради спречување на ширење на заразната болест Ковид-19. Воедно, полициските службеници самостојно, но и во координација со Државниот пазарен инспекторат извршиле 51 контроли врз угостителски и други објекти, информира м-р Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK