Пет01222021

Последна промена01:37:37 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Отстранет нелегалниот насип на Сатеска

Отстранет нелегалниот насип на Сатеска

Сподели

По објавата во  дел од меиумите, надлежните експресно го отстранија нелегалниот насипп на реката Сатеска во Дебарца. 

 

Насиот со кој беше пресечено коритото и протокот на водата го изгради без дозвола градежната фирма која работи на автопатот Охрид Кичево. 

По јавната реакција на мештаните и објавата во дел од медиумите надлежните вчера поладне го турнаа насипот. 

Жителите благодарни на медиумите, претходно реагирале во инспекциските служби но немало никаква реакција. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK