Вто06022020

Последна промена10:35:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Ракометниот клуб “Моби Дик” го прослави првиот роденден

Ракометниот клуб “Моби Дик” го прослави првиот роденден

Сподели

 Во прекрасна атмосфера, синоќа беше одбележана првата годишнина од постоењето на охридскиот  женски  ракометен клуб „Моби Дик“.

 

За една година постоење и работа, фантастичен е успехот на охридските ракометарки. Со низа победи, првиот женскиот ракометен клуб „Моби Дик“ од Охрид е есенски првак во женската Македонска ракометна лига.

По серијата успешни натпревари во есенскиот, пред ракометарките на „Моби Дик“ претстојат натпреварите во пролетниот дел од ракометната лига. Освојувањето на првото или второто место во пролетниот дел, ќе му овозможи на охридски „Моби Дик“ влез во ракометната супер лигата во женска конкуренција.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK