Вто01192021

Последна промена05:44:35 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ВМРО ДПМНЕ синоќа протестираше во Охрид

ВМРО ДПМНЕ синоќа протестираше во Охрид

Сподели

Со развеани знамиња и свирежи од автомобили синоќа поддржувачите на ВМРО ДПМНЕ повтроно протестираа во Охрид. 

 

Дали ние како генерација го заслужуваме сето ова што ни се случува!?
Ако им забележувавме на нашите родители дека не биле доволно храбри да ги заштитат фабриките од болната транзиција, нас ќе нѐ обвинуваат нашите деца дека не сме биле доволно храбри да го одбраниме она што остана од Македонија и сме биле причина да си го бараат чарето надвор од неа.
Токму затоа нема назад, мора да бидеме мудри, да делуваме мудро. Да се бориме и да се обединиме, за заедно да го спречиме злото кое Заев и тие околу него и го имаат спремено на Македонија и само го чекаат правиот момент за да го испорачаат последното предавство.
Затоа наша должност е да му го покажеме патот на Заев кон темната страна на историјата!, рече Сашо Донев претседател на ОК на ВМРО ДПМНЕ Охрид. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK