Вто01192021

Последна промена05:44:35 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Тетовец фатен со петарди во Охрид

Тетовец фатен со петарди во Охрид

Сподели

Тетовецот имал близу 1000 петарди.

На 02.12.2020 во 15.45 часот, на плоштад „Крушевска Република“ во Охрид, од слобода лишен е К.Б.(38) од Тетово. При извршен преглед, полициските службеници кај него пронајдоа 19 пакувања со вкупно 919 парчиња нелегални пиротехнички средства. Истите се одземени, а против К.Б., кој е приведен, ќе биде поднесена кривична пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK