Пет01222021

Последна промена01:37:37 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид И Охрид добива брзи тестови за корона вирус

И Охрид добива брзи тестови за корона вирус

Сподели

И Охрид добива брзи тестови за корона вирус. Подготвен е пунктот  во Здравствениот дом во Охрид , лаборантитите веќе  имаа обука. 

 

Денес треба да бидат земени брзите тестови од Скопје. 

-Почнуваме со брзи тестови. Ќе се тестираат луѓе кои ќе добијат упат од матичните лекари. ППунктот во Здравствен дом е подготвен“, вели Ајсел Зејноска директор на Здравствен дом Охрид. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK